Infolinia: 513-528-528
Strona główna » Blog

Blog

Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Ciekawostki - opakowania kartonowe

12-10-2020
Ciekawostki - opakowania kartonowe

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam garść ciekawostek związanych ze światem pudełek z tektury. Na pewno znajdziecie tu coś interesującego.
Pierwsze pudełka kartonowe powstały pod koniec XIX wieku. Ich historia liczy już około 150 lat.Kilkanaście lat temu masowo zbieraliśmy makulaturę. Warto robić to nadal. Jeżeli zaoszczędzimy tonę makulatury, da ona oszczędność 1200 litrów wody w papierni i 2,5 m3 przestrzeni środowiska.Użytkownicy elektroniki firmy Apple znają doskonale bardzo przemyślany design ich pudełek. W firmie znajduje się pokój przeznaczony specjalnie do opracowywania opakowań.

Przeczytaj całość

Jak powstaje tektura na opakowania?

01-10-2020
Jak powstaje tektura na opakowania?
Jak powstaje tektura na opakowania?

Powstawanie tektury jest procesem bardzo złożonym. Jej jakość wyznacza jakość użytych surowców, a te bardzo się między sobą różnią. W użyciu są celulozowe masy chemiczne, ściery drzewne, masy chemotermomechaniczne (CTMP) oraz masy makulaturowe. Ogólnie rzecz ujmując, na tekturę składają się włókna celulozowe pochodzenia drzewnego, wytwarzane metodą siarczanową, bielone i brązowe; resztki drewna powstałe podczas jego ścierania, masy chemicznie rozwłóknionych zrębków, które są dodatkowo odparowywane i mielone w rafineriach oraz mechanicznie rozwłóknioną makulaturę.
Przeczytaj całość

Pudełko na pizzę.

25-09-2020
Pudełko na pizzę.Pizza stała się ulubionym daniem milionów ludzi i chyba najpopularniejszą potrawą zamawianą z dostawą do domu. Sposób w jaki była serwowana zmieniał się na przestrzeni lat.

Jak doszło do sprzedaży pizzy w pudełkach?

Praprzodkiem pizzy jest grecki płaski chlebek, który smarowano oliwą, czosnkiem i posypywano ziołami. w 1889 roku, na cześć królowej Włoch, Małgorzaty Sabaudzkiej, powstała pizza margerita. Ciasto udekorowano pomidorami, mozarellą i bazylią, co wdzięcznie tworzyło włoskie barwy narodowe.
Przeczytaj całość

Opakowania w stylu retro i vintage

23-09-2020
Opakowania w stylu retro i vintage
Jak w praktyce zastosować styl retro i vintage w opakowaniach?

Opakowanie jest pierwszym komunikatem wysyłanym do klienta. Informujemy w nim w jaki sposób nasz produkt ma być postrzegany- jako luksusowy, bliski naturze, szalony czy elegancki.
Dobrze, jeśli opakowanie jest nie tylko ładne, ale też praktyczne.
Z punktu widzenia producenta opakowań istotne są takie cechy jak łatwość w transporcie, sposób nadruku, wytrzymałość wybranego materiału, funkcjonalność. Design opakowania nie może zdominować produktu, powinien go jedynie uzupełniać i musi z nim tworzyć spójną całość. Należy przemyśleć czy opakowanie będzie pasowało do grupy docelowej i jakie ważne informacje przekazujemy odbiorcy za jego pośrednictwem.
Przeczytaj całość

Wyjątkowe pudełka

30-08-2020
Wyjątkowe pudełka
Kartonowe opakowanie, w którym odbiorca otrzymuje swoje zamówienie, może być świetną przestrzenią do komunikacji. Pudełko jest pierwszym, fizycznym elementem, pozwalającym dotrzeć do upragnionego produktu. Jak najlepiej wykorzystać jego potencjał?

Opakowanie produktowe jak prezent dla klienta

Zastanówmy się jak Wasi klienci powinni postrzegać Waszą markę? Jako szaloną, radosną, wesołą i kolorową? A może bliskie Wam jest podejście minimalistyczne, eleganckie i stonowane? Wszystko zależy od profilu działalności, do kogo jest skierowana i jakie produkty sprzedajecie.

Już tę pierwszą wiadomość Wasza firma może przekazać w komunikacie umieszczonym na pudełku. Dla przykładu, firma produkująca ubrania dla nastolatków może przyozdobić swoje pudełka w kolorowe napisy, żywe barwy, może styl komiksowy. Idealnie gdy odbiorca odpakowując swoją paczkę czuje się, jakby odpakowywał swój prezent, a każdy element opakowania został tak zaprojektowany, by poczuł się wyjątkowo.

Przeczytaj całość

Dlaczego opakowania kartonowe są takie dobre?

20-08-2020
Dlaczego opakowania kartonowe są takie dobre?Dlaczego opakowania kartonowe są takie dobre?
W łatwy sposób możemy dopasować wielkość i kształt opakowań do naszego produktu. Opakowania kartonowe są lekkie i łatwe w transporcie, co znacząco obniża koszty przy dużych ładunkach.
Na rynku mamy dostęp do opakowań plastikowych, szklanych, metalowych czy drewnianych, ale żadne z nich nie jest tak popularne jak opakowania tekturowe. Przyjrzyjmy się jakie są zalety tych ostatnich.
Przeczytaj całość

Jak powstała taśma klejąca?

15-08-2020
Jak powstała taśma klejąca?

Jej początki sięgają 1845 roku, kiedy chirurg, dr. Horace Day, stworzył pierwszą chirurgiczną taśmę. Do tego celu wymieszał gumę indyjską, gumę sosnową, terpentynę, glejtę (czerwoną odmianę tlenku ołowiu) oraz ekstrakt z pieprzu cayenne i umieścił tę mieszankę na pasku materiału. Używał takiej taśmy jako plastra, w swojej praktyce lekarskiej.

Przeczytaj całość

Co wiemy o pudełkach do przechowywania żywności?

10-08-2020
Co wiemy o pudełkach do przechowywania żywności?

Aby karton nadawał się do przechowywania żywności, trzeba go odpowiednio przystosować. Bardzo często są do tego celu wykorzystywane opakowania z tektury litej oraz falistej.
Właściwości tego typu opakowań są zgodne z obecnymi standardami higieny żywności, co jest często i chętnie wykorzystywane w transporcie jedzenia przez restauracje dostarczające zamówienia do klientów, jak również przez producentów żywności.

Przeczytaj całość

Krótka historia kartonowego pudełka

05-08-2020
Krótka historia kartonowego pudełka

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez kartonów. Korzystamy z nich tak często, że przestajemy je zauważać, a przecież kiedyś ludzie musieli sobie radzić bez nich. Jak zatem zaczęła się historia tekturowych opakowań?
 

Jak powstała tektura?
 

Historia papieru sięga I w.n.e., jednak na wytworzenie z niego tektury musieliśmy poczekać.

W XVI w. szalenie modne były szerokie, sztywne kołnierze, zwane kryzami. Wytwarzano je z pomarszczonego papieru i są uważane za prekursorki tektury, jaką znamy dziś.

Przeczytaj całość

Świadomy wybór surowców z których korzystamy znacząco wpływa na jakość środowiska.

21-07-2020
Świadomy wybór surowców z których korzystamy znacząco wpływa na jakość środowiska.
Jednym z najbardziej wartościowych działań ekologicznych jest recykling papieru. Włókna celulozowe mogą być odzyskiwane kilkukrotnie, choć za każdym razem ich jakość nieco spada. Światowa produkcja papieru wynosi rocznie ponad 300 mln ton. Uzyskanie tak ogromnych ilości papieru bez stosowania recyklingu nie byłoby możliwe. Z jednej tony makulatury poddanej recyklingowi otrzymać można 900 kg papieru. Zużycie energii jest mniejsze o około 50% w przypadku zastosowania jako surowca papieru z makulatury, w porównaniu z papierem z surowców drzewnych, co przekłada się na duże korzyści dla środowiska.
Przeczytaj całość

Jak prosto zachęcić klienta by wrócił do naszego sklepu?

16-07-2020
Jak prosto zachęcić klienta by wrócił do naszego sklepu?
Wielu z nas może nazwać się osobami bardzo zabieganymi. Często mamy na głowie pracę, dom, czasem dzieci, albo inne projekty. Wszyscy robimy zakupy stacjonarnie, ale ostatnio coraz częściej przenosimy się do Sieci, szukając ciekawych ofert.

Daje się zaobserwować, że coraz więcej sklepów odzieżowych, ale nie tylko, oferuje swoim klientom możliwość zakupów przez Internet. Procedura jest niezwykle prosta: przeglądamy, wybieramy i  zamawiamy. Paczkę coraz częściej odbieramy z paczkomatu w dogodnej dla nas porze dnia lub nocy. Przymierzamy w domu, w wygodnej przestrzeni, bez konturowego światła, mającego skłonić klienta do zakupu. Jeżeli nie jesteśmy pewni rozmiaru, można wtedy wybrać dwa lub trzy i odesłać te, które źle leżą.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
2020 opakowaniakartonowe.eu - wszystkie prawa zastrzeżone